درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی
درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

  روشی  پایدار ، کاملا گیاهی و معجزه آسا

خانم اهری 1397-04-13     زمان مطالعه : 5 دقیقه

 

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

افرادی که از سینوزیت رنج می برندو تمامی روشهای غیر گیاهی و غیر سنتی را امتحان کردند و هیچ نتیجه ای نگرفتند همواره دنبال راه حلی دائمی و قطعی برای درمان سینوزیت هستند .

آیا واقعا راهی گیاهی و خانگی برای درمان سینوزیت وجود دارد ؟ آیا این راهکار موقت است یا باعث درمان دائم سینوزیت میشود؟ با ما همراه باشید

 

ما می خواهیم محصولات گیاهی دارویی شگفت انگیزی را برای درمان قطعی سینوزیت به شما معرفی کنیم. شاید برای کسانی که سالهاست  به بیماری سینوزیت مبتلا هستند باور کردن آن سخت باشد که چگونه می توان با کمک برخی محصولات طبیعی خدادادی این بیماری را برای همیشه ریشه کن کرد.

تاثیرمحصولات طبیعی وارگانیک در درمان سینوزیت

روغن سیاه دانه؛ عسل طبیعی؛ بخور بابونه؛ نمک دریا؛ عنبر نسارا،روغن دارچین

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

سینوزیت حاد و مزمن با منشا باکتری

بسیاری از سینوزیت های حاد ومزمن منشا باکتریایی دارد و به زبان ساده تر داخل سینوس های صورت چرک تجمع می کند. این چرک باعث چشم درد وپیشانی درد و همچنین سردرد می شود. طب مدرن با استفاده از انتی بیوتیک های بسیار قوی و همچنین اسپری و کورتون سعی در خشک کردن این چرکها می کند.

ولی این کار هیچ فایده ی ندارد زیرا منشا چرک از بین نمی رود وبا کوچکترین سرماخوردگی دوباره چرکها فعال شده و سینوزیت دوباره عود می کند. ضمن اینکه اسپری هایی که داخل بینی زده می شود باعث تاری چشم و مشکلات بینایی می گردد. در بسیاری موارد افراد خسته شده وبرای رهایی از این بیماری خسته کننده دست به عمل جراحی می زنند که  آن هم عوارض خطرناک خود را دارد.

روش درمان سنتی

در این روش که  در ادامه توضیح داده می شود مکانیسم کار به این صورت است که با روشهای  طبیعی ترشحات چرکین داخل  سینوس ها تحریک و تخلیه می گردد و سینوس ها برای همیشه پاک و تمیز می شوند و سینوزیت کاملا درمان می گردد. لذا در درمان با روش سنتی در دو سه روز اول  ترشحات چرکین و احساس گرفتگی بینی بیشتر می شود و لذا این علامت خوبی است و برطرف می شود و کاملا با طب مدرن که با ضد احتقان ها و خشک کننده ها ترشحات را کم و خشک می کند متقاوت و متضاد است. لازم به ذکر است که در این مقاله  روش درمان سینوزیتهای باکتریایی  و غیرآلرژیک توضیح داده می شود.

مراحل استفاده از محصولات طبیعی و گیاهی در درمان سینوزیت

برای درمان سینوزیت  در این مقاله چهار مرحله  آمده است که مرحله یک تا سه مراحل مقدماتی هستند و مهمترین مرحله که به نوعی درمان اصلی سینوزیت  خصوصا سینوزیتهای کهنه  و مزمن می باشد مرحله چهارم است. توجه شود که مرحله اول تا سوم به مدت یک هفته ولی مرحله چهارم به مدت چهل روز ادامه پیدا کند.

مرحله یک

استفاده از محلول آب و عسل

یک قاشق عسل طبیعی و دو قاشق آب جوشیده سرد شده را با هم مخلوط کرده و داخل قطره چکان برای مصرف یک هفته تهیه شود.

ابتدا در حالت خوابیده قرار گرفته و در حفره ها ی بینی دو قطره از محلول چکانده شود. بعد از گذشت دو دقیقه در حالت سجده قرار گیرید . این کار ممکن است همراه با کمی سوزش بینی باشد که طبیعی است. به محض  احساس پر شدگی ترشحات مخاط بینی در پشت حلق باید خلط را از بینی تخلیه  نمود. برای تخلیه بهتر و همچنین تمیز شدن کامل بینی بهتر است مرحله دوم انجام گردد.

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

 

مرحله دوم

استفاده ازمحلول آب نمک

برای شستشوی مخاط بینی ابتدا مقداری نمک دریا را در یک لیوان آب جوشیده ی ولرم شده حل کرده و سپس با کمک آن داخل مجرای بینی شستشو شود. پیشنهاد می شود برای شستشو محلول آب نمک را از طریق بینی مکش کرده واز طریق دهان خارج شود تا ترشحات  بینی کاملا تخلیه شود. لازم به ذکر است به جای محلول آب و نمک از سرم های شستشو هم می توان استفاده کرد

مرحله سوم

استشمام دود عنبر نسارا

از ایام بسیار قدیم برای ضد عفونی و میکروب کشی و همچنین آلرژی زدایی از دود عنبر نسارا برای درمان سینوزیت ، الرژی پوست و غیره استفاده شده است و ما در مقاله درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی نیز بر استفاده از عنبرنسارا تاکید داریم.  عنبر نسارا همان سرگین الاغ ماده است که در عطاری ها  ویا فروشگاه هایی با محصولات طبیعی عرضه می شود و باید  در هنگام خرید دقت کرد که کاملا روشن وخشک باشد.

در این مرحله مقداری از این محصول را داخل اسپند دود کن قرار داده و با شعله کم اجازه دهید به آرامی دود کند و صورت خود را در مسیر دود قرار داده و از راه بینی دم گرفته و از طریق دهان بازدم انجام گردد. توصیه می شود این عمل در دو مرحله بیست ثانیه ای انجام شود تا احساس سوزش در چشم و بینی بوجود آید و ترشحات پشت  حلق وبینی تخلیه گردد.

مرحله چهارم

استفاده از روغن سیاه دانه

در این مرحله از درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی لازم است هر شب دقیقا قبل از خواب  دو قطره از روغن سیاه دانه  را فقط داخل یکی از حفره های بینی چکانده شود و در شب بعد در حفره دیگر  این عمل تکرار شود. این کار باعث می شود تا سینوس ها تحریک شده وترشحات سینوسها به سمت بیرون خارج شود.

نکته بسیار مهم این است که باید بعد از هر دو شبی که این عمل انجام شد می بایست در شب سوم روغن استفاده نشود و به بینی استراحت داده شود. زیرا این روغن طبع گرم دارد و زیاده روی در آن باعث خون دماغ می شود. بعد از یک هفته معمولا بیمار احساس بهبودی کامل می کند ولی بهتر است  برای درمان کاملا قطعی این  عمل تا  چهل شب انجام شود

 

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

برخی توصیه های تکمیلی

برای تسریع و کسب نتایج بهتر از مقاله درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی خصوصا برای افرادی که سینوزیتهای مزمن و قدیمی دارند توصیه می شود در مواقع بیکاری مقداری  روغن دارچین ویا پودر دارچین را با کمی روغن زیتون و مقدار کمی آب مخلوط کرده و بر روی پوست پیشانی و ابرو و گونه به مدت نیم ساعت قرار دهند این کار باعث افزایش جریان خون و تسکین درد می شود.

همچنین  از انواع بخور مانند بخور بابونه می توان استفاده کرد فقط توجه شود که بخار گرم وارد بینی نشود و فاصله بینی با بخور به اندازه ای باشد که بخار خروجی از بخور ابتدا سرد شده و سپس وارد بینی شود تا مخاطها آسیب نبیند. همچنین عطسه کردن  در درمان سینوزیت بسیار مفید است و افرادی که سینوزیت میکروبی دارند معمولا خیلی کم عطسه می کنند لذا می توان با مقداری انفیه (پنج گیاه طبیعی) به روش استنشاق بینی را تحریک به عطسه نمود

درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی

نتیجه گیری

در مقاله درمان قطعی سینوزیت با روش گیاهی سعی گردید روش درمان سینوزیت های حاد و مزمن باکتریایی  با معرفی محصولات طبیعی توضیح داده شود. توجه شود که مراحل  گفته شده مخصوص  سینوزیتهایی هست که ریشه چرکین و میکروبی دارد. افرادی که سینوزیت غیر باکتریایی دارند و در سینوس های آن ها ترشحات چرکین وجود ندارد و فقط آلرژی و حساسیت دارند نباید از مراحل بالا استفاده کنند زیرا سینوسهای آنها چرکی ندارد که بخواهد تخلیه شود ولی پیشنهاد می شود از دود عنبر نسارا  حتما استفاده کنند زیرا این ماده خاصیت ضد آلرژی بسیار قوی دارد.


محصولات مرتبط

عسل آویشن اورازان ارگانیک ۳۶۰ گرمی

نمک دریایی اکسیر

عنبر نسارا علاج

روغن سیاه دانه شفا

روغن دارچین