کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان
کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگی…

کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان

 راه کارهای ساده و ماندگار ، دارای تاثیرگذاری فراتر از حد تصور

کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان

بسیاری از مردم هنگامی که تصمیم میگیرند وزن خود را کاهش دهند با مشکلات بسیار زیادی مواجه میشوند. آیا میدانید بیش از 70 درصد مردم ما دچار اضافه وزن یا چاقی هستند و متاسفانه بیش از 30 درصد از مردم ما روزانه کالری زیاده از حد و مازاد بر نیاز بدن خود دریافت میکنند ؟ در این میان بسیاری از مردم سعی میکنند وزن خود را کم کنند، اما خسته و نا امید میشوند و به مکمل ها ، قرص ها ، رژیم های غذایی طاقت فرسا و بسیار مضر و نهایتا  عمل جراحی روی میاورند .

کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان

راه حل درست و غیر مضر چیست ؟

متأسفانه اکثر راه حل هایی که افراد در پیش میگیرند ،  راه حل های کوتاه مدت هستند که با بازگشت وزن و حتی چاق تر شدن نسبت به قبل به پایان می رسد و اغلب پیامدهای بسیار ناخوشایندی برای سلامتی افراد دارد. مکانیسم هایی که وزن بدن ما را تنظیم می کنند، عوامل بسیار پیچیده عصبی، ژنتیکی، هورمونی، محیطی، اجتماعی و حتی میکروبیولوژیکی هستند.

اما این مکانیسم ها لزوما سرنوشت ما را تعیین نمی کنند! ما توانایی آنها را با انتخاب غذا و شیوه زندگی که هر روز آن را انجام می دهیم، نادیده می گیریم. در این مقاله 12 راز اعجاب انگیز و آسان و فوق العاده و موثر و بدون ضرر برای سلامتی به شما ارائه میگردد که میتواند راه حل ساده و آسان و کاملا بی ضرر و پایدار و قابل اجرا در همه حال باشد و تاثیر شگرفی بر کاهش وزن تان داشته باشد . ما راه حل درست را در راه کار کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان به شما خواهیم گفت .

 

 1. از محصولات حیوانی، غذاهای با چربی بالا و غذاهای فرآوری شده دور شوید.

به تدریج مواد غذایی گیاهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. شما می توانید از غذاهای گیاهی که دوست دارید شروع کنید . قبل از یک وعده غذایی معمول ، کمی غذای کاملا گیاهی ( مانند یک تکه از یک میوه ) یا یک ظرف کامل غذای تهیه شده از گیاهان ( مانند سبزی خوردن ، یک سوپ گیاهی یا سالاد ) میل کنید . بنابراین معده شما جای کمتری برای غذاهای کمتر سالم خواهد داشت .

 1. نگرش مثبت داشته باشید.

به جای تمرکز انرژی ذهنی تان روی حذف غذای ناسالم از رژیم غذایی ، توجه خود را به تجربه کردن طعم های جدید سالم متمرکز کنید. یعنی تمرکز خود را از مواد غذایی ناسالم که در صدد حذف آنها هستید بردارید و روی مواد غذایی سالم که از این پس قرار است میل کنید ، تمرکز کنید. نگرش مثبت شما جهت کاهش وزن حتی از سایر روشهایی که در کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان گفته شده مهمتر است .

 1. انواع درست کربوهیدرات ها را انتخاب کنید.

از کربوهیدرات های فرآوری شده مانند نان سفید، برنج سفید و پاستای سفید اجتناب کنید حتی اگر گیاهی یا وگن باشند. بچشبید به غذاهای گیاهی به طبیعی ترین انواع این غذا ها ، برنج قهوه ای یا وحشی، کینوا ، جو، سیب زمینی شیرین ، لوبیا، عدس و البته مقادیر فراوانی  از سبزیجات و میوه های رنگارنگ.

 1. به یاد داشته باشید که روغن یک غذای فرآوری شده است.

روغن به لحاظ کالری موجود در آن بسیار متراکم است، بنابراین استفاد از آن می تواند به راحتی تلاش های کاهش وزن شما را خراب کند. به عنوان مثال، سس گوجه فرنگی ، سالاد های حاوی روغن، کالری های سالادی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 1. از کالری مایعات دوری کنید

از جذب کالری از طریق نوشیدنی ها دوری کنید ، به ویژه از نوشیدنی های ورزشی ، نوشابه های شیرین و الکل .کالری موجود در این نوشیدنی ها سریع جذب می شود ، اما به سرعت به شما احساس سیری وجذب کالری نمیدهد . برای کاهش وزن، خوردن آب میوه های طبیعی بهتر است . این را هم بدانید که  آب تنها نوشیدنی است که ما واقعا نیاز داریم.

 1. با خانواده و دوستان و نزدیکان خود گفتگو داشته باشید

با افرادی که با آنها زندگی می کنید در مورد بهترین روش های کاهش وزن خود صحبت کنید و از آنها بخواهید از شما حمایت کنند.بسیاری از ما برای غذاهای پرکالری و یا شیرینی ها ، هنگامی که این وسایل در آشپزخانه به راحتی در دسترس قرار می گیرند، بسیار سخت میتوانیم مقاومت کنیم . اعضای خانواده با در دسترس قرار ندادن این جور غذاها در آشپزخانه میتوانند از تلاشهای کاهش وزن شما حمایت کنند. اگر از یک مشاور کاهش وزن استفاده میکنید ، حتی المقدور اعضای نزدیک خانواده را هم با خود به نزد مشاور ببرید تا مشاور با او هم صحبت کند.

 1. تغییرات مثبت در خود را رصد کنید

تغییرات مثبتی که در اثر تلاشهای کاهش وزنتان در شما ایجاد میشود را رصد کنید . به این روش شما میتوانید نتیجه مثبت تلاشهای خود را ببینید و با انگیزه بیشتری ادامه دهید . بسیاری از این تغییرات ، علاوه بر کاهش وزن ،  فواید بسیار مهمی برای سلامتی کلی بدن ما دارند . این رو هم به خاطر داشته باشید که کم کردن فقط 5 درصد از وزن بدن شما میتواند تاثیرات بسیار مهمی روی سلامتی شما داشته باشد . کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان صرفا به موارد فعالیتهای مربوط به صرف غذا توجه ندارد و جنبه های روانی و ذهنی هم در نظر گرفته شده است.

 1. برای حداقل 30 دقیقه تمرین ورزشی روزانه هدفگذاری کنید

تمرین روزانه ورزشی شما میتواند به راحتی یک پیاده روی با ریتم تند باشد . اگر چه تغييرات تغذيه اي نسبت به ورزش براي کاهش وزن موثرتر است، ورزش براي جلوگيري از بازيابي وزن ضروري است و از مزاياي سلامتي ديگري نیز برخوردار است. این مورد یکی از مهمترین رازهای کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان است.

 1. عمل خوردن را تا آنجا که ممکن است آگاهانه انجام دهید

تا آنجا که امکان دارد، هنگام خوردن از استفاده از فناوری (تلویزیون، کامپیوتر، تلفن، بازی و …) اجتناب کنید. هنگامی که چیزی میخورید بر طعم و مزه غذا و مقدار مصرف غذا تمرکز کنید و از هر چیزی که تمرکز شما را از غذا خوردن دور میکند اجتناب کنید.

 1. به علائم گرسنگی خود توجه جدی نشان دهید

گرسنگی خود را در مقیاس 1 تا 10 قرار دهید، 1 سیر بودن و 10 بسیار گرسنه است.   اجازه ندهید خود را به 9 یا 10 برسانید. به این منظور ممکن است به برنامه ریزی نیاز داشته باشید و اینکه همواره تنقلات سالم را در دسترس خود قرار دهید . زمانی که سطح گرسنگی شما به  7 یا 8 میرسد از تنقلات سالم استفاده کنید . اگر شما به سطح گرسنگی 9 یا 10  برسید ممکن است بدون اراده تصمیم به خوردن غذای ناسالم و مضر بگیرید .

 

 1. اگر تا چند وقت تغییری در وزن شما ایجاد نشد ناامید نشوید

نرخی که مردم وزن از دست می دهند بستگی به تعداد زیادی از عوامل دارد ، از جمله سطح فعالیت، سن، توده عضلانی، شرایط  سلامتی ،  داروهای مصرفی و البته میزان کالری مصرفی.

به هیچ وجه خودتان را با دیگران در خصوص کاهش وزن مقایسه نکنید .در عوض، تمرکز کنید بر رفتار و اهداف خودتان برای سلامتی ، مانند پخت و پز در خانه ، استفاده از مواد غذایی گیاهی و سالم و افزایش فعالیتهای بدنی . چنین رویکری برای بیشتر مردم، سبب کاهش وزن بی خطر و پایدار می شود.

عمل غذا نخوردن برای از دست دادن وزن، رژیم های غذایی ،  برنامه ها، قرص های کاهش وزن ، مکمل ها، و یا سایر روش ها که موقت هستند و سلامت درازمدت را ارتقا نمی دهند ، اصلا توصیه نمیشود .

 

 1. اگر در حال حاضر در حال مصرف غذاهای گیاهی هستید و کاهش وزن نداشتد چه ؟

بررسی کنید که آیا شما کربوهیدرات های تصفیه شده و سایر محصولات فرآوری شده را به صورت منظم می خورید. مراقب باشید که روغن و قندهای  مناسب سلامتی شما در غذا اضافه شود. آیا شما در رستوران ها غذا می خورید و یا به طور مرتب سفارش می دهید؟ این وعده غذایی در کالری بسیار بیشتر از نسخه های خانگی است.

در نهایت، توجه لازم را برای  کاهش بخش هایی از غذاهای چرب غلیظ مانند میوه های خشک، آجیل، زیتون، دانه ها و غیره به خرج دهید .

نتیجه گیری

ما از زمانهای دور در نتیجه مطالعات و تحقیقات و مشاهدات در مقیاس وسیع ، میدانیم که گیاهخواران و وگن ها دارای توده شاخص بدنی کمتری نسبت به افراد دیگر هستند. بخشی از مفاهیمی که در کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان آمده است از این مطالعات برداشت شده است.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد ، استفاده محصولات حیوانی با افزایش وزن مرتبط است و رژیم های غذایی مبتنی بر گیاه برای کاهش وزن موثر هستند . علت این امر به دلیل فیبر بالای موجود در این محصولات است که باعث سیر شدن و احساس سیری انسان میشود در صورتی که کالری زیادی جذب نکرده است .

 

سوای از نتیجه تحقیقات علمی ،  هزاران نفر در گزارشات شخصی و همچنین سال های تجارب بالینی بسیاری از پزشکان ، به این واقعیت مهر تایید میزند که افرادی که شروع به دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان میکنند ،  تقریبا همیشه وزن کم میکند، گاهی اوقات این کاهش وزن به طور چشمگیری در برخی از افراد خود را نشان میدهد.

احتمالا مهمترین مزیت رژیم غذایی مبتنی بر گیاه برای کاهش وزن است و همچنین خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد. استفاده از رژیم غذایی مبتنی برگیاهان همچنین خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت ، زوال عقل، سرطان های خاص و حتی مرگ را کاهش میدهد .

ما تا کنون هیچ رژیم غذایی دیگری سراغ نداریم که چنین گزارشات و نتایجی را به دنبال داشته است. پزشکان معتقدند ما نباید خطرات مربوط به اضافه وزن را  برای سلامتی از سایر  خطرات سلامتی جدا بدانیم .

 

قطعا منطق دنبال کردن یک رژیم غذایی (پروتئین بالا و کم کربوهیدرات ) که ممکن است در کوتاه مدت به شما در از دست دادن وزن کمک کند اما احتمال ایجاد مشکلات سلامتی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد ، زیر سوال است .

 

کلام آخر اینکه به راه کار های ارائه شده در مقاله کاهش وزن با 12 راز اعجاب انگیز و آسان عمل کنید و به دنبال رژیم های غذایی سفت و سخت برای کاهش وزن نباشید و در عوض بر رفتار و استایل زندگی خود در خصوص مصرف غذا در خانه و حذف عادت صرف غذا در رستوران ها و خارج از منزل ، داشتن سهم بیشتری از محصولات غذایی گیاهی در وعده های غذایی و افزایش دادن فعالیت بدنی روزانه تمرکز کنید .