عضویت
مصداق سبک زندگی ارگانیک

یک مصداق سبک زندگی ارگانیک

هشت گیاه خانگی که با فراموشی مبارزه میکنند و در برابر بی توجهی شما بخشنده هستند.

افراد فراموشکاری که به سبک زندگی ارگانیک علاقه مند هستند با وجود این گیاهان خانگی دیگر نباید مشکلی داشته باشند

iranorganics-organic-life-style-1

دلایل خوب زیادی برای پرورش گیاهان خانگی وجود دارد. آنها به هر اتاقی زیبایی می بخشند، از آلودگی هوا جلوگیری می کنند ، و همچنین نشان داده شده که حس آرامش را افزایش می دهند، مطالعات  نشان داده که همچنین می توانند تمرکز و حافظه را بهبود بخشند. اما اگر گیاهان خانگی شما پژمرده شوند یا برگهایشان بریزد تمام این فواید از بین می روند.

مشاهده می کنید که چقدر آسان درد مفاصل ، سوزش قلب ، علائم سرماخوردگی و 30 بیماری دیگر را با سبک زندگی ارگانیک (مقالات سایت ما یعنی  iranorganics.com که در آینده منتشر میشوند) میتوان درمان کرد.

پرورش دادن برخی گیاهان در خانه دارای مشکلاتی است زیرا نیازهای ویژه ای به نور ، آب ،رطوبت دارند که می توانند برای آن دسته که تصور میشود در آب دادن گیاهان فراموشکار هستند ایجاد مشکل نماید. خوشبختانه گزینه هایی برای افراد فراموشکاری که علاقه مند به سبک زندگی ارگانیک و پرورش گیاهان هستند وجود دارد.

در اینجا ما 8 گیاه را معرفی میکنیم که می توانند در برابر بی توجهی شما بخشنده باشند.

iranorganics-organic-life-style-2

گیاه عنکبوتی:

اگر با دنیای گیاهان خانگی به تازگی آشنا شده اید، گیاه عنکبوتی (کلروفیتوم کوموزوم) گزینه خوبی برای شروع است .

علاوه بر اینکه یکی از بهترین گیاهان برای تسویه هوای داخل هستند باغچه گیاهان دارویی میسوری این گیاه را کم نیاز ترین گیاه خانگی به نگه داری به شمار می آورد زیرا می تواند در نور روشن و سایه ، هوای خشک یا مرطوب زندگی کند، همچنین در صورتی که آبیاری آن را فراموش کنید زنده می ماند.

به عنوان یک امتیاز ، گیاهان عنکبوتی سریع تکثیر می شوند و جوانه های کوچک در نوک ساقه های بلند و دنباله دار خود ایجاد می کنند.

iranorganics-organic-life-style-3

آلئو:

بنا به تجربه شخصی آلئو (آلئوورا) با وجود هرگونه بد رفتاری زنده می ماند. این گیاه نور روشن را از پنجره شرقی یا جنوبی ترجیح میدهد. ولی نور ضعیف را در صورت لزوم تحمل می کند. این گیاه در صورتی که خاک آن اندکی مرطوب نگه داری شود در بهترین شرایط قرار میگیرد. ولی این گیاه در صورتی که برنامه آبیاری آن را فراموش کنید بخشنده است . همچنین این گیاه می تواند در تابستان به خارج از خانه منتقل شود.

iranorganics-organic-life-style-4

زنبق

زنبق (گونه های اسپاتی فیلوم) احتمالا راحت ترین گیاه گل دهنده خانگی است که تا به حال پرورش داده اید.

گیاه من همواره مورد غفلت قرار می گیرد ولی هنوز مرتب شکوفه می کند.این گیاه در نور کم بهتر از نور ملایم رشد میکند،و حتی در یک گوشه تاریک زنده می ماند، این گیاه به خاک کمی مرطوب نیاز دارد ولی اگر شما به صورت تصادفی آن را به طور کامل خشک نگه دارید همچنان بعد از یک آبیاری سالم به آرامی جوانه میزند.

iranorganics-organic-life-style-5

پوتوس:

پوتوس(اپیپرمنوم آریوم) به شهرت خود برای فوق آسان بودن در رشد زنده است اگرچه نور متعادل را به نور روشن ترجیح میدهد ولی همچنین می تواند نور فلورسنت را تحمل کند. که آن را گزینه مناسبی برای دفتر کار می کند.

برطبق راهنمای بقای گیاهان خانگی توسط باربارا پلزنت تنها شیوه ای که می توان با پوتوسهای خود رفتار اشتباهی داشته باشید آب دادن بیش از حد آن است.

قبل از آبیاری مجدد باید اجازه دهید خاک آن کاملا خشک شود که به مراتب مشکلی برای افراد فراموشکار نیست. نکته قابل توجه: پوتوس اگر خورده شود برای پستانداران سمی است بنابراین اگر در خانه حیوان خانگی یا بچه دارید آن را پرورش ندهید.

iranorganics-organic-life-style-6

گیاه همیشه سبز چینی:

گیاه همیشه سبز چینی (آگلائوما کاموتاتوم) یکی ازگیاهان برگ دار کم نیاز به توجه به شمار می آید. زیرا نور کم را بهتر از دیگران تحمل میکند . همچنین می تواند با هوای خشک زمستان کنار بیاید .بنابراین در حال حاضر و تا زمانی که به یاد آن می افتید این گیاه اشتباهات ملایم را درک ونادیده میگیرد . خاک کمی مرطوب همچنین در اینجا به کار می آید.

iranorganics-organic-life-style-7

گیاه جید:

جید (کراسولا آرجنیتا) شبیه یک درخت کوچک به نظر می آید، که آن را میان گیاهان پرطراوت منحصر به فرد میکند.

این گیاه روزانه نور ضعیف و آب کم را میطلبد . خاک نیز باید همچنین میان آبیاری ها خشک باشد مخصوصا در زمستان .

iranorganics-organic-life-style-8

نخل دم اسبی:

در حقیقت ابدا یک نخل نیست ، نخل دم اسبی (بیاکارنیا ریکورواتا) یک گیاه کاملا نیمه آبدار که آب را در تنه پیازی خود ذخیره می کند. آبیاری بیش از حد آن یک اشتباه است مخصوصا در زمستان . اما فراموش کردن آبیاری برای مدت طولانی درست به کار می آید  در حقیقت خیس کردن مختصر در وسط زمستان میتواند کل آبی باشد که از نوامبر تا مارس نیاز دارد .

نخل دم اسبی نور روشن را دوست دارد ولی می تواند در زمستان با نور کم کنار بیاید تا زمانی که قادر است نور خورشید را در طول تابستان جذب کند.

 

iranorganics-organic-life-style-9

گیاه ماری:

گیاه ماری (سانسرویا تریفاسیانتا ) لایق شهرت فناناپذیر است . اگر آن را نادیده بگیرید میتوانید بروید به غیر از اینکه گهگاهی مقدار کمی آب داخل گلدان بپاشید.  این گیاه کمی سایه دوست دارد . اگرمابین آبیاری ها خاک تقریبا خشک شود مسئله مهمی نیست.